Gebze Sanayi Bölgesindeki Eviniz

TEM otoyoluna 400 m, D-100 karayoluna 7 km ve Sabiha Gökçen Havaalanına 12 km yakınlıktaki Workinn Hotel, Gebze sanayi bölgesinin kalbinde yerleşik bir konuma sahiptir. Workinn Hotel iş hayatının yoğun temposu ve stresi içinde kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir ortam, iş yaşamına dair her tür hizmet ve mükemmel bir konaklama deneyimi sunar. Feng Shui öğretisi ve Yin Yang dengesi gibi iç huzura yönelik Uzakdoğu felsefelerinden esinlenen mimarisi ve sunduğu hizmetler sizi hemen günün stres ve yorgunluğundan uzaklaştırıp zindelik kazanmanızı amaçlar. Otelimizin lobi, restoran, bar, pastane, toplantı odaları, spor ve spa alanları ve odalarında bu rahatlatıcı yaklaşımı ve doğa vurgusunu hissedeceksiniz.

Ülkemizde bir sanayi bölgesindeki ilk Yeşil Bina Gold Leed sertifikalı otel olan Workinn Hotel, deniz ve orman manzarası, dikey bahçe ve peyzaj uygulamalarına sahiptir. Çevresel sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği sertifikası olan Leed ‘in en üst düzeyi Gold Leed sertifikasının yanı sıra otelimiz ‘akıllı bina’ teknolojileriyle donanmıştır.

İş yaşamının gereği olarak sabah kahvaltı servisimiz 06:45’te başlar ve belirli organize sanayi bölgelerine ücretsiz servisimiz bulunmaktadır.

image

FENG SHUI

İnsanlar varolduklarından beri yaşanacak en mutlu, en huzurlu, en doğru yerin arayışında olmuşlardır. Çünkü bulunduğunuz yerde rahat ettiğinizde hayat çok daha kolay akar ve siz de yaşamla doğru akışta olduğunuzu hissedersiniz.

En eski medeniyet olan Çin’de doğru yeri bulmak ve bu yeri insan ruhunu besleyecek şekilde düzenlemek bir yaşam sanatına dönüşmüştür. Bu kadim öğretiye rüzgar ve su anlamına gelen FENG SHUI adı verilmiştir.

Özellikle bugünün teknolojiye dayalı, yüksek tempolu hayatı insanları dinlenmek ve yenilenmek için dingin, huzurlu, enerjilerin dengeli olduğu ortamların arayışına itmiştir.

Gebze sanayi bölgesinin tam kalbinde yer alan Workinn Otel tasarımında, tam da bu bilinçle Feng Shui’den faydalanıldı.

Feng Shui’de temel ilke, doğanın kurallarını tanımak, çevremizi saran enerjiyi yaşadığımız yerlerde doğru yönlendirerek sağlıklı, mutlu, verimli yaşam alanları yaratmaktır. Feng Shui’ye özetle doğanın matematiğini lehimize kullanmak diyebiliriz.

Workinn Otel, konum itibari ile bir meyile oturuyor. Kuzey- kuzeydoğu tarafında yükselen tepeler binamızı rüzgarlardan koruyor. Güney-güneybatı yönlerine bakan ana cephelerimiz ısı ve ışık avantajı ile enerjimizi yükseltiyor. Bu yönde alçalan eğim denizle birleşiyor ve harika manzaramızı oluşturuyor. Denizin her iki yanında koyları ve gerisinde dağları görüyorsunuz. Çevremizi kucaklayan bu form ile enerjimiz her daim korunuyor.

Workinn otelde Feng Shui’nin temeli olan 5 element (ağaç, ateş, toprak, metal ve su) değişik formlarda, renklerde ve materyallerde dengeli bir biçimde kullanıldı. Otel girişinde kullandığımız su ögeleri, içeri girdiğinizde sizi karşılayan iç galerinin kompozisyonu, yer yer kullanılan renkler, objeler hepsinin bir anlamı var. Yin ve yang’ın dengesini lobi, restaurant, bar, pastane, toplantı odaları, spor ve spa alanları gibi ortak mekanlarda ve odaların tamamında hissetmeniz mümkün. Özellikle bulunduğumuz çevrenin ihtiyacı olan ve kendinizi daha iyi hissetmenize yol açacak doğa ile birlik hissi tüm alanda vurgulandı.

Feng Shui sadece gördüklerimizle sınırlı değil. Zaman içinde enerjilerin değişik etkileri oluyor. Workinn Otel’in temeli atılırken, otelimiz hizmete açılırken yeryüzü ve gökyüzünün uyum içinde olduğu en uygun günleri bekledik. Temelimizde ise sadece binamız değil, iyi niyetimiz ve tüm evrene sevgi ve saygımız da yatıyor.

Esra Koyuncu
Feng Shui Uzmanı